úvodní strana úvodní strana
katalog, e-shop katalog, e-shop
o nás o nás
jak nakupovat jak nakupovat
Santa Claus přijíždí na saních Santa Claus
kontakt kontakt
 


PRINS - CHRISTMAS, s.r.o.

Jezerská 10/703
104 00 Praha 10
Česká republika

Tel./fax +420 267 712 570
GSM +420 602 349 500

obchod@christmas.cz

 
 
 

Santa Claus přijíždí na saních
– malé Vánoce začínají.
Užijte si i Vy ! Nejdříve si ale musíte nasadit čepici Santa Claus

Naše firma se rozhodla zavést tradici příjezdu Santa Clause a oslav malých Vánoc do Čech , abychomi se naučili v předvánoční době radovat a vyměnili vánoční stres za vánoční zábavu. Nasaďte si i Vy čepici Santa Claus! Radujte se a bavte se! Vánoce přicházejí!

V předvánoční době začíná Santa Claus plnit svůj hlavní úkol. Přijede na saních tažených soby, obdaruje kolemstojící dětii a malé Vánoce začínají. Prodavačky v obchodech si nasadí čepice a la Santa a obchody zazáří vánoční výzdobou.

Prodejny se předhánějí v atraktivnosti osvětlení svých výkladů. Dlouhé předvánoční večery ožijí bohatstvím a barevností světel. Živ obchodní ulice zazáří nespočetnými světly. V obchodech i na ulicích vládne předvánoční ruch. V oknech bytů se objeví rozsvícené adventní svícny a ve firmách, úřadech a v kruhu přátel se pořádají večírky, neboť právě teď nastává doba zastavení se, popřemýšlení a popovídání s přáteli před skutečnými Vánocemi, které jsou vyhrazeny rodině.

Po vánocích se Santa Claus vrací do svého království na Dalekém severu, aby po celý rok opět rozdával vánoční pohodu malým i velkým návštěvníkům.


O původu Santa Clause

O to, komu vlastně patří dobromyslný stařík Santa Claus, se dohadují hned tři severské státy – Finsko, Dánsko a Švédsko, občas se ozvou i Norové a Islanďané.

Podle Švédů žije jediný pravý děda ve městečku Mora uprostřed jejich země. Má tam park, kde si hraje s dětmi od té doby, co se pro zimu a samotu odstěhoval ze severního pólu. Mořané uznávají také finského dědu, ale jen jako pomocníka toho svého.

Dánové se nad tím ironicky usmívají. Santa Claus přece bydlel odjakživa v Grónsku, spravovaném Dánskem. Všichni praví dědové musejí tudíž pocházet jenom odtud. Každoročně konají sněm, na němž minulý rok vyloučili kolegu působícího ve Finsku, který neměl jasno, jak to vlastně s tím původem je.

Skromně vzadu špitají Norové, že opravdový Santa Claus je od nich a bydlí prý kousek od Osla.

A Islanďanům je jasné, že se stařík na stará kolena bude hřát jedině u jejich teplých pramenů a gejzírů. 


Aktualizace: 28.08.2005    Copyright © 2005 Prins s.r.o.   #   stránky vytvořila firma MK-WEB design